Bestyrelsen Du er her: Forside - Om PRB - Bestyrelsen

FormandKresten Schultz Jørgensen2
Kresten Schultz Jørgensen
LEAD Agency
Ravnsborg Tværgade 5C, 1. sal
2200 København N
kresten@leadagency.dk
Tlf.: 60 13 72 60

_____________________________________________________

Nikolaj Buchardt2

Næstformand
Nikolaj Buchardt
Burson-Marsteller
Kronprinsessegade 54
1306 København
Tlf. 40 89 30 40
nikolaj.buchardt@bm.com

_____________________________________________________

150x150_2Suppleant
Kirsten Dinesen
Front Page Public Relations ApS
Kronprinsensgade 2, 2. sal
1114 København K
Tlf. 22 17 03 39
kirsten.dinesen@frontpage.dk

Lotte HansenBestyrelsesmedlem
Lotte Hansen
Hansen Agenda ApS
Søtorvet 5, 2. sal.
1371 København K
Tlf.: 30 10 32 80
lotte@hansenagenda.dk

_____________________________________________________

Uffe Lyngaa2Bestyrelsesmedlem
Uffe Lyngaae
Publico Kommunikation
Mejlgade 47, Baghuset 1. sal
8000 Århus C
Tlf.: 86 19 72 15
uffe@publico.dk

_____________________________________________________

Peter Steerup 2Bestyrelsesmedlem
Peter Sterup
PrimeTime Kommunikation
Chr. Brygge 28
1559 København V
Tlf.: 21 42 12 06
ps@primetime.dk

_____________________________________________________

MadsByder2Bestyrelsesmedlem
Mads Byder
Help PR & Kommunikation
Nannasgade 28
2200 København N
Tlf.: 20 62 77 27
mads@help-pr.dk

_____________________________________________________

150x150_1Bestyrelsesmedlem
Pia Bodal
KommunikationsKompagniet
Nannasgade 28
2200 København N
Tlf.: 40 93 44 22
pia@kkonline.dk

Brancheforeningen organiserer de professionelle Public Relations virksomheder

Bliv medlem Se medlemmer
Contact form 7 extended by Renzo Johnson



Kontakt os

Public Relations Branchen
c/o Dansk Erhverv
Børsen
1217 København K
Tlf. 3374 6282

Sekretariatschef Louise Riisgaard
info@publicrelationsbranchen.dk